Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Avrupa'nın Teknoloji Kalbi Londra'da Atıyor

Teknoloji dünyasının en akıllı şirketlerini bir arada nerede bulurum diyorsanız, bu sorunun cevabı Londra'nın doğusunda yer alan Tech City'den başka bir yer olamaz.
Avrupa'nın Teknoloji Kalbi Londra'da Atıyor
Medya kuruluşları ve Web tasarım şirketleri dediğimizde aklımıza nasıl ki Londra’nın Old Street’i g eliyorsa, bu bölgenin azıcık doğusunda da gerçek teknoloji devleri günümüz dinamik çağını memnun etmek içim durmaksızın çalışıyor.

Teknoloji şirketlerinin bir arada çalışarak oluşturdukları birliktelik ile daha verimli olduklarını Amerika’daki ‘Silikon Vadisi’ ile bizlere ispatlayan merkezlerin Avrupa’daki en büyük rakibinin Tech City olacağı aşikâr... Bu teknoloji merkezleri, özellikle sektöre yeni adım atacak olan yeni şirketlere, bireysel olarak sahip olamayacakları fırsatlarla birlikte, hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını sağlayan altyapıyı oluşturuyor. Tech City öncelikle genç şirketlere bir yatırım platform oluşturuyor. Akabinde ise, pazar oyuncuları ile fikir alışverişi yapabileceği, hedeflerine nasıl daha hızlı ulaşabileceği, hangi yolu izlemesi gerektiği gibi sorularına cevap bulabiliyor ve tüm bu hizmetleri zahmetsizce var olan altyapı sayesinde elde ediyor. Akabinde ise, pazar oyuncuları ile fikir alışverişi yapabileceği, hedeflerine nasıl daha hızlı ulaşabileceği, hangi yolu izlemesi gerektiği gibi sorularına cevap bulabiliyor ve tüm bu hizmetleri zahmetsizce var olan altyapı sayesinde elde ediyor.

İngiltere Başbakanı David Cameron’un 2010 Kasımında bölgeyi inceleyerek o alanın Avrupa’nın teknoloji ve inovasyon başkenti olabileceğini dile getirmesiyle bir kalkınma projesi hazırladığını anımsatan Kleij, öncelikli hedeflerinin Londra’nın Doğusunda yer alan bu merkezi Avrupa’nın teknoloji ve inovasyon yatırımları yapan şirketleriyle tek çatı oluşturarak daha güçlü bir birliktelik yaratan bölgeye çevirmek olduğunu söyledi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017