Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Avrupa Otomobil Kıyametinin Şifreleri

Önümüzdeki 2 yıl daha yeni bir Mondeo yok, Peugeot ve Opel artık kuzenler, Fiat’ın model gamı dökülüyor ve büyük iş kayıpları söz konusu. Ekonomik kriz Avrupa otomobil endüstrisini hangi yönde şekillendiriyor.
Avrupa Otomobil Kıyametinin Şifreleri
‘Oto Kıyamet’ CAR ‘ın 2009’da ABD otomobil endüstrisinin yaşadığı iflas ve yeniden yapılanma dönemi için kullandığı bir terimdi. “Şimdi kıyamet sırası Avrupa’da diyor” Fiat patronu Sergio Marchionne. Otomobil satışları son 20 yılın en dip noktasında, kapasite altı çalışan fabrikalar kaderlerini tayin etmeye çalışıyor ve kırıcı bir fiyat muharebesi kar oranlarını eritmiş durumda.

Avrupalı otomobil kullanıcıları, mütevazı modeller ile Premium sınıf arasında bir seçim yapmaya zorlanmış durumdalar. Ortası yok. Ford Avrupa şu ana dek 1 milyar dolar kaybetti, Fiat 583 milyon Euro’luk iş kaybına uğramış durumda, GM Avrupa’nın 2012 kaybı ise 1.8 milyar dolara ulaşabilir, son olarak Peugeot-Citroen ise her ay 200 milyon Euro içeri giriyor. Dört üretici de kayıplarını önlemek için kesintilere gideceklerini açıkladılar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017