Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ayak Tabanı Sağlığımızı Nasıl Etkiliyor?

Tüm yükünüzü çeken ayak tabanlarınıza yeterince ilgi gösteriyor musunuz? Sağlığına önem veren, düzenli spor yapan ve iş hayatında yüksek ökçelerden vazgeçemeyenlerdenseniz bu haber özellikle sizi ilgilendiriyor.
Ayak Tabanı Sağlığımızı Nasıl Etkiliyor?
Ayaklarımızın yere nasıl bastığı, günlük yaşamdaki rahatlığımızdan yaptığımız spora vereceğimiz yanıta kadar birçok faktörü etkiliyor. Oysa genetik özelliklerimiz ve zaman zaman yanlış ayakkabı tercihlerimiz nedeniyle ayak tabanında sorunlara, özellikle de düztabanlığa yatkın bir toplumuz. Bu nedenle ayaklarımıza biraz daha fazla özen göstermemiz gerekiyor. Tekrarlayan nasırlar, ayakta ve baldırlarda meydana gelen ağrılar ile bel ağrıları taban sorunlarına bağlı olarak ortaya çıkabiliyor.

Profesyonel olarak spor yapanlarda ayak tabanına bağlı oluşan problemler, performansı doğrudan etkilemenin yanı sıra gelecek yıllarda ayaktan omurgaya doğru ilerleyen rahatsızlıklara neden olabiliyor. Tüm bu şikayetlerin önüne geçmek uygun bir taban desteği kullanmakla, en uygun tabanlığı bulmak ise taban analizi ile mümkün oluyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017