Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ayça Kuru Kimdir? Ayça Kuru Röportajı

Moda dünyasının prensesidir Ayça Kuru… Zarif, güzel ve zeki… Podyumların aranılan mankenleri arasında ilk sıralarda yer alan Ayça Kuru aynı zamanda başarılı bir model eğitmeni…
Ayça Kuru Kimdir? Ayça Kuru Röportajı
Modellik maceranız nasıl başladı?

Ayça Kuru:15 yaşında moda sektörüne adım attım. Zaten küçüklüğümden beri bale ve zarafet eğitimleri alan bir çocuktum. Bu da modellik sektöründe çok zorlanmamamı sağladı. İzmir’de İstanbullu tanınmış bir modacının tasarlamış olduğu gelinlik benim sektöre profesyonel anlamda adım atmamı sağladı. O görseller basında uzun bir süre yer aldı. O dönemler sektördeki birçok büyüğüm ve modacılarımız İstanbul’da bu işi yapmam gerektiğini söylüyorlardı. Tam da o sıra doğum fotoğrafçılığı ve mesleğim olan hemşirelik sebebi ile İstanbul’a gelmem gerekiyordu. Daha sonra tanıdıklarım ve ajansım sayesinde İstanbul’da birçok güzel projede yer almaya başladım ve böylece modellik serüvenim son sürat başlamış oldu.

Siz sadece başarılı bir model değil aynı zamanda birçok ünlü mankenin model eğitmenisiniz. İyi bir model hangi özelliklere sahip olmalı?

Ayça Kuru:Çoğu kişi modelliğin basit bir iş olduğunu düşünüyor. Aslında yapılan bu mesleğin o kadar zor tarafları var ki tahmin bile edemezsiniz… Öncelikle modelliği ek iş olarak değil bir meslek olarak benimseyip bu işi en doğru şekilde yapacağınıza kendi kendinize söz vermelisiniz. Profesyonel bir modelin, alkol, sigara gibi alışkanlıkları olmaması gerekir. Uyku düzeninin olması, gece hayatına çok düşkün olmaması da gerekir. Siz bir defileye çıktığınızda amacınız kendinizi göstermek değil tam tersi taşıdığınız kıyafeti göstermektir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017