Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Aydınlatmada Tasarruflu LED'ler yaygınlaşıyor

Aydınlatma teknolojisinde yaşanan hızlı gelişmelerle birlikte kullanımı da artmaya başlayan Led teknolojisi tasarruf oranlarını yüzde 94'lere kadar çıkarıyor.
Aydınlatmada Tasarruflu LED'ler yaygınlaşıyor
Her yeni gün çıkan haberlerle enerji darboğazlığına çözümler aransa da biz tüketicilere düşen daha tasarruflu ürünlere yönelmek, enerji bakanlığının aldığı tasarruf amaçlı önlemler her gün bir yenisi eklenirken özellikle aydınlatmada ortaya çıkan Led teknolojisi tasarruf oranlarını yüzde 94’lere çıkarıyor…

Özellikle aydınlatmada LED (ışık yayan diyot) teknolojisinde yaşanan hızlı gelişme, tasarruflu LED ampullerin bir anda dekoratif amaçlı kullanımda ön plana çıkmasına yol açtı. Bunda da 50 Watt’lık halojen ampulün sağladığı aydınlatmanın 3 Watt’lık LED ampulle elde edilmesi etkili oldu. Halojenlere oranla yüzde 94’e varan verim artışlarının yakalandığı yeni nesil tasarruflu LED ampullerin (3 Watt’lık) günde 10 saat kullanımı sonucunda oluşan elektrik faturası yıllık sadece 3 TL oluyor. Oysa aynı aydınlatmayı sağlayan 50 Watt’lık halojen ampulün günde 10 saat kullanımının yıllık faturası ise 63 TL’yi buluyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017