Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ayna’nın Solisti Cemil Özeren'in Ölümü Herkesi Üzdü!

90’lı yıllara şarkılarıyla damga vuran Ayna grubunun kurucularından olan ve solistliğini yapan Cemil Özeren, ne yazık ki 20 Kasım 2012 tarihinde savaştığı hastalığa yenik düştü. Söylediği ve bestelediği şarkılarla gönlümüzde yer edinen Özeren’in aramızdan ayrılışı müzik camiasını ve hayranlarını üzüntüye boğdu.
Ayna’nın Solisti Cemil Özeren'in Ölümü Herkesi Üzdü!
Bir zamanların efsane müzik grubu Ayna’nın solistlerinden Cemil Özeren, 1962 yılında doğdu. Üniversite eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra okuldan yakın arkadaşı Erhan Güleryüz’ün İstanbul’a davet etmesiyle müzik yolculuğuna başladı. İkili ilk zamanlarda yapacakları albüm için finansal destek bulamadılarsa da, Erol Köse ortaklığıyla gerekli finansal destek hazırlanınca stüdyoya girip ‘Gittiğin Yağmurla Gel’ adlı albümün kayıtlarını hazırladı ve 1966 yılında ilk albümlerini çıkardı. Albüme ilk klip, Cemil Özeren’in ısrarıyla son dakika dahil olan ‘Ceylan’ şarkısına çekildi. Klip çekildikten bir gün sonra televizyonda yayınlandığında grubun adı Ayna olarak yazıyordu. Erol Köse ve grup üyeleri Ayna adı içlerine çok sindiği için grubun adını değiştirmedi ve grubun adı bu şekilde ortaya çıktı. Ayna, bazıları için rekor sayılabilecek kalabalıkta konserler verdi.

’Bostancı Durağı’ albümünden sonra Cemil Özeren gruptan ayrıldı. Daha sonra Destan grubuna geçti. 2007 yılında bir televizyon kanalında yayınlanan, birçok ünlü ismin katıldığı ‘Bak Kim Dans Ediyor’ adlı yarışmada başarılı bir performans sergiledi. Ancak eski popülaritesini yakalayamayan Özeren, bu yıl başında çıkarttığı ‘Cemi Cümle’ adlı solo albümüyle tekrar zirveye çıkmaya çalışsa da, ne yazık ki başarılı olamadı.

Sevilen şarkıcı bir yıl önce yakalandığı karaciğer sirozu nedeniyle henüz 50 yaşında, bir süredir tedavi gördüğü hastanede aramızdan ayrıldı. Uzun bir süredir hastalığının yanında maddi olarak da sıkıntı içerisinde olan Cemil Özeren’in yakın çevresine vefasızlıktan dert yandığı söylendi. Özeren’in ardından müzisyen dostlarından Destan grubu solisti Hakan, “O bir müzik aşığıydı.” Yorumunu yaptı. Hayranlarını üzüntüye boğan bu haberle, sanat camiasından büyük bir yıldızı kaybettik.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017