Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ayşe Arman, Hakkında Tüm Merak Edilenleri Cevapladı

Cesaretine, özgürlüğüne ve mesleğine olan aşkına, konuşmalarına her zaman hayranlık duyulan, medya dünyasının röportajlarıyla olay yaratan cesur kalemi Ayşe Arman, Hafta Sonu'na konuştu.
Ayşe Arman, Hakkında Tüm Merak Edilenleri Cevapladı
Sevilen ve beğenilen bir kadın yazarsınız. Önce yaşadığınız zorlukları konuşalım mı?

İyi şeyler yapmaya çalışıyorum. Çoğunlukla da beğenmiyorum. Bu bir hastalık. Ya da güvensizlik. Ama öyle. Hep ‘’Daha iyi olabilirdi’’ diye içim içimi yiyor. Birileri, ‘’Şu işini sevdim’’ dediğinde bile, ben ‘’Şu soruyu da sormalıydım, başlık öyle olmamalıydı, girişi şöyle yazmalıydım’’ diyorum. Ya da artık o röportajla ilgili değilim, duymuyorum bile, bir sonraki iş için kara kara ne yapacağımız düşünüyorum.

Kendinizi hala yolun başında hissediyorsunuz yani…

Aynen. “Tabu yıktım, kadınlara esarete baş kaldırmayı öğrettim, haklarını anlatmaya çalıştım’’ modunda değilim. Haşa! Haddimi bilirim. Ama planlamadan, proje haline getirmeden, olduğum gibi, kendiliğinde samimi duygularımla, kadınların işine yarayan bazı şeyler yapmış olabilirim. Öyleyse de sevinirim, bu güzel bir şey. Onlara yalnız olmadıklarını hissettirmişimdir belki. Ama bu tek yanlı işleyen bir mekanizma değil, ben de kendimi yalnız zannedip yazdığım birtakım şeylerden sonra, aldığım maillerle yalnız olmadığımı görüyorum ve çok seviniyorum. Okurlarımla kurduğum ilişki de benim gibi: Direkt, yalın ve samimi.

Haberin devamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017