Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

B12 Vitamini Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

Yaşlılıkta sıkça rastlanan B12 vitamini eksikliği, genellikle mide ve bağırsak hastalığı olanlarda görülür. Yorgunluk, halsizlik, unutkanlık gibi belirtileri olan B12 vitamini eksikliğinin hafızayla ilgili sorunlar yarattığı biliniyor.
B12 Vitamini Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?
Ezbere bildiğiniz isim ya da telefon numaralarını hatırlamakta zorluk mu çekiyorsunuz? Kendinizi sürekli halsiz ve yorgun mu hissediyorsunuz? O halde vücudunuzdaki B12 vitamini rezervlerini kontrol ettirmenin tam sırası!

Genellikle vejetaryenler ile mide ve bağırsak hastalığı olanlarda görülen B12 vitamini eksikliğine yaşlılıkta da sıkça rastlanıyor. En yaygın belirtileri; yorgunluk, halsizlik, unutkanlık, iştahsızlık ve kansızlık olan bu rahatsızlık, B12 vitaminin vücuda geri alınmasıyla giderilebiliyor. Bu vitamin en çok kırmızı et, tavuk, hindi eti ve balık gibi hayvansal besinle ile sür ve yoğurtta bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017