Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bağışıklık Güçlendirirken Zayıflatan Diyet

Uzun tatillerin, spora engel sıcakların bittiği, ipin ucunun kaçtığı davetlerin azaldığı ve kilo vermenin en kolay olduğu mevsim sonbahar... Ancak kilo vereyim derken bu aylarda artan virüslerin hedefi olmak istemiyorsanız uymanız gereken kurallar var.
Bağışıklık Güçlendirirken Zayıflatan Diyet
Önce tatile girmeden kilo vermek istedik, bazılarımız verdi, bazılarımız veremedi. Sonra tatil günleri geldi, bazılarımız kilo aldı bazılarımız iradesini kullanmayı başardı. Şimdi de aslında kilo vermek için en uygun günlere geldik… Çünkü bu aylarda ne insanı yolundan çıkaran tatiller var, ne yürümemek için sığınacağımız hava çok sıcak ya da çok soğuk bahanesi… Ancak dikkatli olunması gereken tek bir konu var; virüslerin ortaya çıkmaya, bulaşmaya ve yatağa düşürmeye yavaş yavaş başladığı şu günlerde kilo verirken bağışıklığımızı da güçlendirmemiz gerekiyor. Diyetisyen Canan Aksoy, bu ay sonbaharla birlikte açılan hastalık zamanlarında sağlıklı bir şekilde zayıflamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair sorulara yanıt veriyor.

Bağışıklık sistemini korumak için bu sistemi tanımak, ne işe yaradığını iyi bilmek gerekiyor. Diyetisyen Canan Aksoy, bu sistemi şöyle açıklıyor: “Vücudumuz kendisine zarar verecek yabancı maddelere karşı savaşma yeteneğine sahip ve bu yeteneğe de immün veya bağışıklık sistemi deniliyor. Çevremiz vücudumuza girmeye çalışan pek çok zararlı mikropla dolu. Bağışıklık sistemimizin görevi ise bu zararlı mikropların vücudumuza girmesini önlemeye, eğer vücudumuza girmeyi başarırlarsa da onları yok etmeye veya vücudumuza yayılmalarını, artmalarını engellemeye çalışmak oluyor.”

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017