Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bahçeşehirli Gönüllülerden Çocuklara Sosyal Eğitim

Bahçeşehir Üniversitesi’nin gönüllü 23 öğrencisi ilkokul çağındaki çocuklara sosyal eğitim vermek üzere ihtiyaç sahibi bölgelere gidiyor. Çocuklar hem tatillerini üniversiteli gençler ile geçiriyor hem de sosyal becerilerini geliştiriyor.
Bahçeşehirli Gönüllülerden Çocuklara Sosyal Eğitim

SosyalBen, 7-13 yaş çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerini amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesi. Bahçeşehir Üniversitesi’nin gönüllü öğrencileri, tatil dönemlerinde bir hafta süreyle çocuklara resim, müzik, dans, fotoğraf, tiyatro, satranç, teknoloji, masa tenisi atölyelerinde eğitim veriyor. Bir hafta sonunda, çocuklar öğrendiklerini velilerine ve davetlilere, yapılan gösteride sergiliyor.

Projenin diğer sosyal sorumluluk projelerinden farkı, tamamı gönüllü üniversite öğrencilerinden oluşması ve hiçbir sabit gelirinin olmaması… Sponsorların verdiği destek ile atölye malzemeleri alınıyor, çocuklara program boyunca sağlanacak yiyecek-içecek karşılıyor, artan miktar da yine çocukların giyecek vb. ihtiyaçlarını karşılamada kullanılıyor.

SosyalBen ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.sosyalben.com’dan ulaşabilir, www.facebook.com/SosyalBen ve www.twitter.com/SosyalBen/ adreslerinden SosyalBen’i takip edebilirsiniz.

SosyalBen projeleri

2012 ve 2013 Şanlıurfa Sosyal Sorumluluk Projeleri: SosyalBen’in Şanlıurfa ziyareti 2012 yılında başladı. 2013 yılında da devam etti. Şanlıurfa projesi kapsamında Hayati Harrani Gençlik Merkezi’nde 300′den fazla ilköğretim öğrencisine atölyeler açıldı. Atölyeler ile öğrenciler bir hafta boyunca dans, resim, müzik, fotoğraf, tiyatro, spor, satranç, masa tenisi, teknoloji eğitimleri aldı. Kısıtlı koşullar nedeniyle fiziksel engeli bulunan bir öğrencinin akülü araç ihtiyacı karşılanamadığını görüldüğünde sponsor desteği ile aracı olup akülü aracın teminini sağlandı.

Kitap Kampanyası:Şanlıurfa’da geçirilen sürede kütüphanedeki kaynakların yetersizliği nedeniyle İstanbul’da Şişli Belediyesi ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle kitap kampanyası düzenlendi. Kampanyayla İstanbul, Van ve Şanlıurfa gibi illerde kütüphanesi yetersiz olan birçok okula kitap desteği sağlandı.

Giresun Sosyal Sorumluluk Projesi:Piraziz Gökçeali Emir Yücel İlköğretim Okulu’nda geçirilen bir haftada yüzlerce çocuk dans, resim, fotoğraf, seramik, teknoloji, el işi, spor, masa tenisi gibi alanlarda eğitimler aldı. Proje hem SosyalBen ekibini daha tecrübeli hale getirdi hem de Giresunlu çocuklar tatillerini daha keyifli hale getirerek sosyal berecilerini geliştirdi.

Makedonya Sosyal Sorumluluk Projesi: SosyalBen ekibinin ziyaret ettiği yerler arasına 2013’ün Haziran ayında Makedonya da katılacak. Yaz döneminde Makedonya-Üsküp’te Mustafa Kemal Atatürk’ün baba ve dedesinin doğduğu köyde yaşayan çocuklara eğitim verilecek.

45. Yılda 45 Kütüphane:Uğur Dershanelerinin 45. yılı nedeniyle düzenlenen 45. Yılda 45. Kütüphane projesi SosyalBen ekibi tarafından yürütülüyor. Türkiye’nin her yerinden desteğin açık olduğu projeye dair her türlü soru için www.sosyalben.com/45-yilda-45-kutuphane/ adresinden gönüllülerle iletişime geçilebilir.

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017