Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bankacılık Sektörü Kârlı Büyümeye Devam Ediyor

Bankacılık, son 10 yılda müthiş bir performans gösterdi. Büyüme ve kârlılık rakamları göz doldurdu. Olumlu trend hala devam ediyor.
Bankacılık Sektörü Kârlı Büyümeye Devam Ediyor
Türkiye, son yıllardaki gelişim öyküsü ve büyüme potansiyeliyle hem yükselen ekonomiler içinde hem yer aldığı coğrafyada, önemli ülkelerden biri haline geldi. Yakalanan bu performansta, bankacılık sektörünün rolü büyük. Son 10 yılda kaynaklarını arttıran, ürün ve hizmetlerini çeşitlendiren bankalar, ekonominin büyümesine önemli katkı sağladı.

Sektörde son yıllarda görülen hızlı büyüme, yeni dönemde yerini biraz daha dengeli bir seyre bırakmış durumda. Global ekonomideki yavaşlamanın, Avrupa’daki finansal krizin etkileri Türkiye’de de hissediliyor. Yılın ilk çeyreğinde kredi taleplerinde azalma yaşayan bankacılık sektörü, tasarrufların gayri safi milli hasılaya oranında artış görememekten, yatırımların azalmasından mustarip. Örneğin son yılların yükselen trendi, proje finansmanı kredilerinde şu sıralar işler iyi gitmiyor. Ekonomik yavaşlamaya paralel olarak sorunlu kredilerde de artış var.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017