Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bankacilik Sektörü Net Karını Artırdı

BDDK'nın raporuna göre, bankacılık sektörü dönem net karı, 11 milyar 552 milyon liraya yükseldi.
Bankacilik Sektörü Net Karını Artırdı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) Türk Bankacılık Sektörü Genel Görünümü Haziran 2012 Raporu’na göre, bankacılık sektörü dönemine kıyasla yüzde 11,4 oranına artarak, Haziran ayında 11 milyar 552 milyon liraya yükseldi. BDDK’ın internet sitesinde yayımlanan rapora göre; Türk bankacılık sektöründe yılın ilk yarısında personel sayısı 2 bin 705 kişi, şube sayısı ise 191 adet arttı. Personel ve şube sayısındaki yıllık artış, önceki yıl artışlarının gerisinde kaldı. Bu yıl yeni açılan şubeler yüzde 30'la İstanbul, yüzde 13'le Ankara, yüzde 5'le Bursa, ve yine yüzde 5'le Konya'da yoğunlaştı.

Bankacılık sektörünün aktif toplamı yılın ilk yarısında yüzde 4,6 ile sınırlı bir oranda artarak 1 trilyon 274 milyar lira seviyesine ulaştı. Geçen yılın sonuna göre yüzde 8 oranında (54,3 milyar lira) artan krediler, bu yılın Haziran ayı itibarıyla 737,2 milyar lira seviyesine ulaştı. Toplam aktifler içindeki payı geçen yılın sonuna göre 1,8 puan yükselerek yüzde 57,9'a ulaşan kredilerin yıllık artış oranı ise yüzde 18,8 olarak gerçekleşti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017