Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bankaların Gücü İMKB’yi Sırtlıyor

Son dönemdeki düşüş trendini geride bırakıp diğer piyasalardan ayrışarak 58 bin seviyelerinin üzerini gören İMKB’ye en büyük destek bankalardan geliyor. Son dönemde yabancı yatırım bankalarının İMKB’deki hisselerini portföylerine eklemesi dikkat çekiyor.
Bankaların Gücü İMKB’yi Sırtlıyor
Yaklaşık iki aylık dönemde yurt dışı kaynaklı endişeler nedeniyle düşüş trendinde olan İMKB’de geçen hafta dışarıdaki borsalardaki yükselişle birlikte çıkış hareketi başladı. 58 bin seviyesinin üzerine çıkan endekste Euro Bölgesi’nden endişe verici bilgi akışı gelmezse çıkışın devamı gelebilir. Daha da önemlisi Avrupa krizi ile ilgili endişeler devam etse de İMKB’de bir miktar da olsa diğer piyasalara göre iyimser bir hava yaşanıyor.

Önümüzdeki hafta için 17 Haziran’da gerçekleşecek Yunanistan seçimleri, risk iştahında baskı yaratan bir gündem maddesi olarak önemini koruyor. Fakat İMKB’nin bu ortamda olumlu ayrışmasına devam etmesi dikkat çekiyor. Bunda petrol fiyatlarındaki gerileme ve son açıklanan olumlu enflasyon verilerinin etkili olduğu düşünülüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017