Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Barcelona Futbolcuları Nasıl Yetiştiriyor?

La Masia veya Cantera (elmas madeni), Barcelona'nın en büyük sırrı, en değerli hazinesi ve aynı zamanda geleceğin en büyük teminatı. Bütün kulüpleri etkiliyor, yol gösteriyor ama felsefesinin basitliğine rağmen kolayca kopyalanamıyor.
Barcelona Futbolcuları Nasıl Yetiştiriyor?
Barcelona’da bizi büyüleyenin ne olduğunu düşünürüz bazen. Sahaya koydukları estetik gösteri mi? Diktanın mağduru bir halkın değerlerini yüceltmesi mi? Yoksa oyuncularını kendi yuvasında eşsiz bir felsefeyle yetiştiriyor olması mı? Sizin seçimini bilemeyiz ama bu yazının konusu sonuncusu.

Futbol dünyasının atletik ve güçlü oyunculara büyük paralar saçtığı bir dönemde imdadımıza yetişti Barcelona. Bugün onların dışında hiçbir kulüp eğittiği oyuncularda bu düzeyde farklılık yaratamıyor. Teknik, taktik ve fiziksel gelişimin yanına böyle bir kişilik, zeka, ve felsefe yoğunluk ekleyemiyor.

Barcelona’da herkes Johan Cruyff’a şükran duyuyor. Hollandalı, 1988’de kulübe teknik adam olarak döndüğünde bütün altyapıları yeniden düzenler ve bunların tamamının A takımın sistemi olan 3-4-3 ile oynamalarını ister. Ayrıca altyapıda sürünen Ferrer, Guardiola gibi gençleri hızla yükseltir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017