Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Başak Sayan Hakkında Bilinmeyenler

“Kendimi bildim bileli alkışlanmak istiyordum.” diyor. Başak Sayan, hayata karşı savaşçı, duyguları özgür ve pes etmeyi kendine asla yakıştırmayan bir kadın. Şimdi alkışlanıyor! Sahnedeki yeri sağlam, güzelliği iddialı ve elindekilerin farkında… Başak Sayan ile gerçekleştirilen bu özel röportajdan keyif almanız dileğiyle…
Başak Sayan Hakkında Bilinmeyenler
Başak Sayan nasıl biri? Sen kendini nasıl tanımlıyorsun?

Kendimi tanımlamayı sevmiyorum. İnsan her geçen gün değişiyor, dönüşüyor. Bundan önce bu soru sorulsaydı başka türlü cevap veriyor olabilirdim. Sadece şu an kendim için sabırlı, farkındalığını yükseltmek için araştıran, öğrenmeye çalışan biri diyebilirim. Onun dışında temel özellikleri soruyorsanız çok disiplinli olduğumu ve özgürlüğüme düşkün olduğumu söyleyebilirim.

Çocukluğun Ankara’da geçti. O eski Ankara günleri hakkında neler söylemek istersin?

Evet, çocukluğum Ankara’da geçti. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da aldım. Benim için Ankara’nın farklı bir anlamı var. Babam havacı asker olduğundan Mürted Hava Üssü’nde otururduk ama hafta sonları Keçiören’de oturan anneannemin yanına gelirdim. İşte çocukluğuma dair en olağanüstü anların geçtiği yer orasıdır. Kendimi bildim bileli alkışlanmak istiyordum. Oyunculuk içgüdüsel bir şekilde içimdeydi aslında. Mahallenin çocuklarına gösteriler düzenlerdim arka bahçede. Çok hayalperest ve içine kapalı bir çocuktum, utangaçtım. Tek hayalim çok tanınan bir oyuncu ve yazar olmaktı ama o zamanlar bu hayal uzak ve imkansız geliyordu. Hayallerinin peşini bırakmadığın zaman ve bir şeyi çok istediğin zaman gerçekleşeceğini bilmiyordum o zamanlar.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017