Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Başarılı İş Yapmanın Yeni 9 Kriteri

Geçmişte pek çok işe gözü kapalı giren, herkesin yatırım yaptığı alanda var olma yarışı içinde olan şirketlerin yerini daha niş işlere yönelenler almış durumda. Ortaya konan tüm kriterler ise ''sağlamcı'' yatırımcıların dikkat ettiği 9 yeni trende işaret ediyor...
Başarılı İş Yapmanın Yeni 9 Kriteri
1 Öncelik Bakir Pazar

Son yıllarda birçok Türk Şirketi yurtdışı yatırımlarla büyüdü. Bugünlerde de yine çok sayıda şirketin gündeminde yurtdışı yatırımları var. Şirketler sınır ötesine giderken yurtiçi yatırımlara göre daha temkinli ve dikkatli hareket ediyor, fırsatlar konusunda daha titiz davranıyorlar.

Örneğin gıdadaki yurtdışı yatırımlarıyla devleşen Ar Şirketler Grubu, yurtdışı pazarlarda ilk iş olarak mülk ediniyor. Ar Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan, bu tutumun yatırımcıların kendilerine güven duymalarını sağladığını belirtiyor. “Bu şekilde bizim, ekonomik veya siyasi bir sıkıntı çıktığında ceketimizi alıp gitmeyeceğimizi bilirler” diyor.

Global Yatırım ise yurtdışında yatırım yaparken bölgeye ilk giren yabancı oyuncu olmak kriteri arıyor. Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Kırmaz, rekabet potansiyelinin görece olarak sınırlı olduğu alanlara yatırım yapmayı tercih ettiklerini söylüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017