Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bebeğinizin Tedavi Edilebilen 6 Hastalığı

Onun karnı tok, altı temiz, uykusunu da almış durumda ama sürekli bir sorun varmış gibi ağlıyor. Genel sağlığına ilişkin korkunuzu azaltmanın yollarını bu yazıda bulabilirsiniz.
Bebeğinizin Tedavi Edilebilen 6 Hastalığı
Bebek kontrolleri genellikle mutlu olduğumuz durumlardır. Bu muayenelerde miniğinizin büyüyüp serpildiğini anlarsınız. Her şey yolundadır. Hemşire daha önce böyle cici bir şey görmemiştir. Ama bazen pediatrisiler, yolunda gitmeyen, onları şüphelendiren bir şeylerin gerçekten yolunda gitmediği anlamına da gelebilir. İşte haberimizde bu altı genel korkuya yer vereceğiz.

Kalça Çıkıkları

Uzmanlar bin bebekten birinde kalça çıkıklığı görülebildiğini söylüyor. Bu durum doğum sırasında olabilir, çok küçük bir farktır. Kalçasında bir ağrı başlayana kadar kişi 50 yaşından önce bunun farkına varmayacaktır. Risk faktörleri; ilk doğum, ince de olsa kumaştan yapılan alt bezleri ve aile hikayesinde kala çıkığı bulunmasını kapsar.

Bu urum tamamıyla tedavi edilebilir. Eğer 3 aydan önce fark edilmişse destek ya da emniyet kemeri gibi kemerlerde tedavi başarı oranı yüzde 95’tir. 6 ayın altındaki bebekler çoğunlukla altı ila on iki hafta boyunca bu tür bir kemer takacaklardır. Bazen kırık kemiğe alçı gerekebilir. 6 ayın üzerindeki bebeklerde düzeltici bir ameliyata ihtiyaç duyulabilir. Bu yaklaşımdan sonra sonuç mükemmel olacaktır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017