Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bebek Giysileri Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebeğinizin giysi seçimi, ne kadar giysi almak gerektiği, nasıl temizleneceği gibi konular anne adayları için önemli birer sorundur. Karar vermek için nelere dikkat edileceği konusunda genelde tecrübeli olan diğer anneler ve bebek giysileri satan mağaza görevlileri tarafından yönlendirilirler.
Bebek Giysileri Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Bebeğinize kıyafet seçerken nasıl bir iklimde yaşadığınız ve bebeğinizin hangi mevsimde doğduğu önemlidir. Mesela bebeğiniz Ekim ayında doğduysa giysilerin çoğunlukla kış mevsimine uygun olmalı, az sayıda daha ince birkaç giysi de alınmalıdır.

Bebeğinizin kıyafetlerini yaşa göre değil kilosuna göre almalısınız. Bebeğiniz doğum ağırlığı 4000 gr olarak dünyaya geldiyse yeni doğan için olan giysileri kısa sürede küçük gelecektir. Bebekler ilk birkaç ayda çok hızlı büyürler ve giysileri çabuk küçülmeye başlayacaktır. İlk aylarda 0-6 ay bedenler daha kullanışlı olur.

Boyundan açılmaya başlayarak ayağa kadar fermuarlı ya da çıt çıtlı olanlar tercih edilmelidir. Sık bez değiştirileceği için altı kolaylıkla açılıyor olmalıdır. Geniş yakalı olması baş kısmından kolayca geçmesini sağlar.

Bebeğinizin tenine değmeden önce bütün giysilerin yıkanması gerekir. Giysilerin marka etiketlerini çıkarırsanız bebeğinizin cildinin tahriş olmasını önlersiniz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017