Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bebekler Ne Zaman Emekler?

Sürekli yatan, oturan bebekleri emekleyerek ev içi gezintiye çıktıklarında değmeyin anne ve babaların keyfine. Aslında sevindikleri bu olay bebeklerin yaramazlıklarının başlangıcı olabiliyor. Peki, bebekler ne zaman emeklemeye başlar?
Bebekler Ne Zaman Emekler?
Her bebekte emekleme farklı olabilir. Bir bebek önce öne doğru emeklemeyi öğrenir, bir başkası arkaya doğru emeklemeyi öğrenir, bir başkası arkaya doğru emeklemeyi öğrenir. Bir bebek elleri ve dizleri üstünde emeklemeye çalışırken bir başkası ayakları ve elleri üstünde emeklemeye çalışır.

Emekleme için bebeğin desteksiz oturabilmesi, el ve dizleri üzerinde durabilmesi gerekir. Dizlerini bir öne bir arkaya hareket ettirmeye başladığında artık yer değiştirmek onun için kolay olacaktır. Bebekler 6 ile 9’uncu aylar arasında emeklemeye başlar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017