Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bebeklerde Ayak Gelişimi

Çocuklarımız için yaptığımız bazı seçimlerde yanlış kararlar verebiliyoruz. Bazı seçimlere daha çok önem vermeliyiz. İşte onlardan en önemlisi de ayakkabı seçimi… Doğru seçim nasıl olmalı, hangi dönemde neye dikkat edilmeli?
Bebeklerde Ayak Gelişimi
Bir bebeğin ayaklarında tam anlamıyla oluşumunu tamamlamış kemik bulunmaz. Ayak şekli, deri altı doku ya da çocukluk evresi yağ çevrelenmiş kıkırdak benzeri, yumuşak ve esnek bir kemik tarafından çizilmiştir. Bu da bebek ayağının yumuşaklık hissi vermesini sağlar. Ancak aynı zamanda bu, siz fark etmeden ve çocuğunuz acı hissetmeden ayak şeklinin bozulmasına yatkınlık kazandırmaktadır.

Üç yaşlarındaki çocuklar ayağındaki toplam 26 adet kemiğin gelişimi başlar ve nihai yapılarına geç ergenlik döneminde ulaşır. İşte bu dönemde seçile, doğru olmayan ayakkabılar kemiklerin doğal gelişimini engelleyebileceği gibi, sağlık sorunları yanı sıra geç yürümeye bile yol açabileceğini söylüyor uzmanlar ve hangi dönem neye dikkat edilmesi gerektiğini anlatıyorlar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017