Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bebeklerde Uykuya Dalamama Sorunu

Uzun ve heyecanlı bir hamilelikten sonra mutlu son ve bebeğinizle eve dönme vakti geldi. O daha doğmadan aylarca önceden hazırlanan eşyaları, yatağı, odası ve oyuncakları sizi bekliyor. Bebeğinizi odasına getirdiniz, yatağına yatırdınız fakat uykuya dalma sorunu yaşıyor, bu durumda ne yapılmalı?
Bebeklerde Uykuya Dalamama Sorunu
Bebeğiniz doğduğunda günde yaklaşık 16 saat civarında uyur ancak bu süre zamanla azalır ve kısa periyodlar halinde bölünür. İlk haftalarda gaz sancısı ve mide asidinin ağzına gelmesi nedeniyle bebek huzursuz olup uyumayabilir. Hastalıklar, gereksiz fazla besleme ve fazla panik ve huzursuzluk da bebeğin uykusunu bozar. İlk aylarda bebeğinizin uykusu daha hafif olacağı için daha sık uyanır ve daha sonra tekrar uykuya dalmakta güçlük çeker.

Bir çocuğun daha doğumundan başlayarak uyku düzenine geçmesi ve sağlıklı bir uyku alışkanlığı kazanması gerçekten önemlidir. Bu kadar önemli olan uykuyla ilgili zaman zaman bazı sıkıntılar yaşanması sık görülen bir durumdur. Uyku sorunları derken belirli bazı sorunlardan bahsediyor; sık uyanma, beslenme amaçlı uyanma, uykuya dalamama, yalnız başına uyuyamamak gibi…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017