Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bebeklerin Hijyeninde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hijyenin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen anne yoktur. Hijyen bebeklerin sağlığı için dikkat edilmesi gereken en önemli detaydır.
Bebeklerin Hijyeninde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Hastalıklardan korunmak ve sağlıklı kalmak için alınan her türlü önlem ve uygulamaya “hijyen” adı verilir. Hayatın her alanında mikroplardan korunmak için hijyen şarttır. Özellikle biberon ve emzik kullanan bebekler için hijyen çok daha büyük önem taşır. Bebeğinizi beslerken kullandığınız biberonun temiz olması bebeğinizin hastalanmaması için bir gerekliliktir. Eğer bebeğinizin biberon ve emziğini yeterince temizleyemezseniz bakterin üremesi için uygun bir ortam oluşur. Bu da bebeklerin kolayca hastalanmasına sebep olur.

Bebeklerin sadece biberon, emzik gibi eşyaların temizliği yeterli değildir. Bebekler eşyaları ağızlarına götürerek keşfederler. En çok ağızlarına aldıkları eşyaların başında da oyuncakları gelir. Temizlenmeyen ve zamanla mikrop biriktiren oyuncaklar çocuklarınıza hastalık bulaştırabilir. Oyuncak temizliğini alışkanlık haline getirin.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017