Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bekir Coşkun Röportajı

Eğer Bekir Coşkun'u yakından tanımak, hayata bir de onun penceresinden bakmak isterseniz, sizi bazen hüzünlü, bazen kahkahalı ama çok keyifli bir röportajın beklendiğini belirtelim.
Bekir Coşkun Röportajı
Günümüz medyasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tek kelimeyle utanç verici. Ben mesleğimin gerçekten bu kadar ayağa düşeceğini, bu kadar rezil olacağını, bu kadar insanların medyaya suçlu gözüyle bakacağını ve medyanın bu kadar kir pas içinde olacağını hiç düşünmemiştim, hiç aklıma getirmemiştim. Bu beni üzüyor. Ama ne oldu? Faturasını gene onlar ödeyecekler.

Toplum kendi medyasını yarattı bugün girin internet dünyasına, inanılmaz güzel köşe yazıları, şiirler, karikatürler var. Gazeteci olmayan toplumun bireyleri çatır çatır gazetecilik yapıyor. Bugün Türkiye’de kaç kişide cep telefonu varsa o kadar foto muhabiri var. Bugün kaç kişide bilgisayar varsa, kaç kişi yazı yazabiliyorsa o kadar gazeteci var. Kendi dünyaları, haber grupları, kendi siteleri, kendi dayanışmaları var. Artık bu medya olmasa da, bakın şurada Türkiye’de çıkan bir demet gazete var. Şu an elimde tutuyorum. Tahminin 1,5 kg kadar… Şunu götürüp çöpe atın ve yarın bunlar olmasın, Türkiye’de hiçbir şey değişmez artık. Çünkü toplumun kendi medyası var artık.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017