Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Belçika Vatandaşı Olmak Zorlaşıyor

Belçika vatandaşlığına geçiş için dil, entegrasyon ve çalışma şartı getiriliyor.
Belçika Vatandaşı Olmak Zorlaşıyor
Belçika vatandaşlığına geçiş için dil, entegrasyon ve çalışma şartı getiriliyor. Belçika’da parlamentoda çoğunluğu oluşturan partiler, vatandaşlığa geçişlerin zorlaştırılması konusunda anlaştı. Buna göre 5 yıldır Belçika'da ikameti bulunanlar, oturdukları bölgenin resmi dilini (Fransızca, Flamanca ya da Almanca) konuşabilme, 400 saatlik entegrasyon kursunu başarıyla tamamlama ve Belçika'da en az 468 gün çalışmış olma şartıyla vatandaşlık alabilecek. Bu kriterlerin birisinin bile karşılanmaması halinde en az 10 yıl oturum şartı aranacak.

Yeni yasa tasarısına göre bilimde, sosyal ve kültürel hayatta ya da uluslararası spor müsabakalarında Belçika'nın uluslararası imajına katkı yaptığını ispatlayabilenlere yıllarca beklemek zorunda kalmadan vatandaşlık yolu açılacak. Çifte vatandaşlığa izin veren nadir AB üyelerinden Belçika'da mevcut yasalara göre 7 yıldır bu ülkede oturanlar vatandaşlık alabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017