Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bellek Kartında Silinmiş Fotoğraflarınızı Kurtarabilirsiniz!

Veri kaybı, dijital ortamda çalışan herkesin başına gelebilir; bu basit bir gerçektir. Yerine konması olanaklı olmayan, değer verdiğimiz fotoğraflarımızın kaybolup gitmesi kabus gibidir. Bellek katında silinmiş fotoğraflarınızı kurtarabileceğinizi biliyor muydunuz?
Bellek Kartında Silinmiş Fotoğraflarınızı Kurtarabilirsiniz!
Anılarınızın görüntülerini, çocuklarınızın, artık hayatta olmayan aile büyüklerinizin fotoğraflarını bir gün gelip de tamamen kaybettiğinizi düşünün ya da çekimden döndünüz ve çok iyi fotoğrafları çektiğinizi düşünüyorsunuz. Bellek kartından fotoğrafları bilgisayarınıza aktardınız, bir sonraki kullanım için bellek kartındaki fotoğrafları sildiniz. Daha sonra bilgisayarda fotoğrafları izlemek ya da geliştirmek için bir klasöre kaydettiniz ve kapattınız.

Sonraki günlerde bilgisayarı açıp fotoğrafları arıyorsunuz, yok, gitmiş! Ya sistem fotoğrafları kaydettiğiniz diski görmüyor ya da bilgisayar hiç açılmıyor! Sistem arızası, virüs aktivitesi, yanlışlıkla silme, sabit disk hatası, elektrik kesilmesine bağlı veri bozulmaları başınıza gelebilecek felaketlerden biridir. Fakat bellek kartında silinmiş fotoğrafları kurtarabilirsiniz, bunun için endişelenmeyin…

Fotoğraflarınızı bilgisayara aktarmadan, daha bellek kartındayken kaybettiyseniz kurtarmak için yapabileceğiniz şeyler var. Üzerine yeni veri yazılarak kalıcı biçimde silinmiş fotoğraf dosyaları kurtarılamaz. Derhal bellek üzerine yeni veri yazılmasını engellemelisiniz. JPEG formatı, veri kurtarma işleminde en başarılı kurtarma yapılabilen dosya biçimleridir. Daha sonra bellek kartları için optimize edilmiş veri kurtarma programlarından birisini kullanarak silinmiş fotoğraflarınızı yeniden kazanmaya çalışmalısınız.

Bu amaç için hazırlanmış programlardan bazıları şunlardır: Datarecoverysoftware.com, Datadoctor.com, Cardrecovery.com, Easeus.com. Bu programlardan bazıları ücretsizdir. Kurulum yapıldığında 3 ile 5 MB yer kaplarlar, ücretli olanlar 50 USD civarındadır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017