Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Berk Oktay Kimdir? Berk Oktay Röportajı

Üniformayı iyi taşıdığından olsa gerek, yakışıklı oyuncu Berk Oktay, Arka Sokaklar’daki polislik görevinden emekli olup yeni projesi Alev Alev için bu kez kaptan olarak karşımıza çıktı. Rolü gereği iki aşk arasında kalan Oktay’ın bu sezon suçlularla değil duygularıyla mücadelesini izleyeceğiz.
Berk Oktay Kimdir? Berk Oktay Röportajı
Türkiye’nin en yakışıklı 10 erkeği ve en alçak gönüllü 10 erkeği listesindeydi, her iki listeye birden aynı anda girerek bir ilki başarabilirdi Berk Oktay. Üç yıldır ‘Arka Sokaklar’daki Sinan karakteri olarak izlemeye alıştığımız Oktay, bu sezon bir sürpriz yaparak diziden ayrıldı ve 1984 yapımı Yeşilçam filmi Alev Alev’in modernize edilmiş dizi versiyonunda geçmişte Tarık Akan’ın canlandırdığı Murat Kaptan karakterine bürünerek karşımıza çıktı. Çok da iyi oldu. Yakışıklı aktörleri vurdulu kırdılı yapımlar yerine duygusal hikayeler içinde izlemeyi her zaman tercih ederiz.

Üç yılın sonunda ‘benden bu kadar’ deyip altı yıllık bir dizi olan Arka Sokaklar’dan ayrıldınız. İyi mi oldu kötü mü?

Berk Oktay: Bence iyi oldu. Orada misyonumu tamamladığıma inanıyorum. Arka Sokaklar oyunculara bağlı bir dizi değil. Gazetelerin üçüncü sayfa hikayeleri canlandırılıyor. Arka Sokaklar’dan bütün kadroyu çıkartın, yeni oyuncular getirin, o iş yine tutar. Türkiye gerçeklerini anlatan, sürekli hareket halinde bir dizi.

İyi mi ayrıldınız?

Berk Oktay: İyi, hatta çok iyi ayrıldık. Açıkçası ben bir oyuncu olarak seneler boyu kendimi aynı rolle tekrar etmek istemedim. Bir oyuncunun kendini sürekli geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. Üç yıl, benim yaş grubumdaki bir oyuncunun bir dizide çalışması için yeterli bir süre. Yapım şirketi ve yönetmenimiz de beni ileriye götürmesi açısından bunun doğru bir adım olacağını söyledi. Güzel sözler duyarak ayrıldım.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017