Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

BES'te Emekliye Ömür Boyu Maaş Garantisi Geliyor

BES'te toplam emekli katılımcı sayısı 5 bine dayanırken, emekli olanlara her ay ömür boyu maaş ödenmesi imkanı sağlayacak Gelir Sigortası ile ilgili çalışmalar da hızlandı.
BES'te Emekliye Ömür Boyu Maaş Garantisi Geliyor
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın, nisan ayında müjdesini verdiği “Devlet Katkı Payı Esaslı” teşvik sistemiyle yeni bir döneme giren Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) ilgi son haftalarda oldukça arttı. Gelecek yıl 10’uncu yılını dolduracak sistemde toplam emekli katılımcı sayısının 5 bine dayandığı dikkat çekiyor. Katılımcılara düzenli gelir sağlayan hayat sigortası ürünlerinden Gelir Sigortası ile ilgili düzenlemeler konusunda da çalışmalar hızlandı.

Hazine Müsteşarlığı tarafından “İrat Sigortaları Tebliği”nin 1-2 ay içinde yayımlaması beklenirken, bugüne kadar sistemde sınırlı sayıda şirket tarafından tasarruf amaçlı sunulan Gelir Sigortası yeni düzenlemeyle emekli katılımcıya ömür boyu her ay maaş ödenmesi garanti verecek.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017