Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

BES Yeni Kanunla Birlikte Atılım Dönemine Giriyor

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), 2.9 milyon katılımcısı ve 17 milyar TL fon büyüklüğü ile büyümeye devam ediyor.
BES Yeni Kanunla Birlikte Atılım Dönemine Giriyor
Yatırım konusuna bilinçlenme ve BES’in bilinirliği arttıkça ilgi de artıyor. Şu anda fonların yaklaşık yüzde 80’ini Anadolu Hayat, Avivasa, Garanti, Yapı Kredi ve Vakıf Emeklilik ’ten oluşan beş şirket yönetiyor. Son kanun değişikliğiyle yeni bir dönemin başladığı BES’te, sisteme yeni girecek olan katılımcılara sunulan pek çok avantaj ve fırsat söz konusu. Yeni düzenlemeyle, yurt içi tasarrufların arttırılması ve finansman imkanlarının çeşitlendirilmesi de hedefleniyor.

Türkiye’de 2003 yılında hayata geçen bireysel emeklilik sistemi, 17 şirketin faaliyet gösterdiği ve 17 milyar TL büyüklüğe sahip bir sektör haline geldi. Genç bir sektör olmasına rağmen, son yıllarda yakaladığı ivmeyi daha da yukarılara taşımayı amaçlıyor. Geleceğe yönelik bir yatırım fonksiyonu da olan bireysel emeklilik, düzenlenen yeni kanunla birlikte yepyeni bir boyut kazandı. Daha fazla katılımcı ve fon büyüklüğü aratmak adına hayata geçirilen son kanun düzenlemesi, BES’in gelecek için bir güvence unsuru hatta güçlü bir yatırım aracı olarak algılanmasını sağlıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017