Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Betona Barkod Sistemi Geliyor!

Van’da meydana gelen depremin ardından denetim faaliyetlerini artıran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, betona barkod sistemi getiriyor.
Betona Barkod Sistemi Geliyor!
400 milyon dolarlık kentsel dönüşüm projesine hazırlanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, inşaatlarda beton dökümü sırasında alınan numuneleri barkod sistemiyle izlemek için bir çalışma başlattı. Yapı denetiminde barkod sistemine geçilerek kullanılan malzemenin kalitesi elektronik ortamda izlenebilecek. Online olarak yapılan kontrollerde inşaatta kullanılan betonun numunelerinin anlık olarak takip edilebilmesi hedefleniyor.

Denetim birimleri tarafından alınan numuneler laboratuvarlarda bulunan beton kırma cihazlarında kırılacak. Cihazlardan çıkan sonuçlar, geliştirilen yazılım programıyla bilgisayar ortamına aktarılacak. Böylece, hangi inşaattan hani saate, hangi günde numune alındığı ve kırım sonrası betonun hangi değerde olduğu kayıt altına alınmış olacak. Kurulacak sistemle, yapıların depreme dayanıklı olması amaçlanıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017