Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Beyazperdenin En ''Görkemli'' İflasları

Walt Disney'in Mars'ta geçen bilim kurgu filmi John Carter'dan yaklaşık 100 Milyar TL zarar ettiğini açıklayınca ortalık karıştı. Oysa sinema tarihi, stüdyolara iflas bayrağı çektiren yüzlerce trilyonluk zarar etmiş filmlerle dolu.
Beyazperdenin En ''Görkemli'' İflasları
Mars Nedds Moms (2011) Net Zarar 140 Milyon Dolar

”Avangers”, “Ice Age”, “Karayip Koranları”’nın dördüncüsü, “Avatar” gibi üç boyutlu filmlerin altın çağı yaşadığı 2000’li yıllarda Robert Zemeckis gibi deneyimli bir ismin yapımcılığını yaptığı üç boyutlu bir filmin adını bu listede görmek sizi şaşırtabilir. Lakin buna en çok şaşıran kişiler filmin yapımcılarıydı. Milo adlı dokuz yaşında bir çocuğun annesini uzaylıların elinden kurtarmak için giriştiği serüvenlerin dünyanın dört bir yanında gişe mucizesi yaratması bekleniyordu. Sonuç tam tersi oldu. Disney markası altında çekilen en kötü eleştirileri bu film aldı. 150 milyon dolarlık inanılmaz bütçeli film sadece 10 milyon dolar gelir getirdi. Film hakkındaki eleştirilerin tümü iyi oyunculuklara rağmen hayal gücü yoksunluğunun bütün çabaları çöpe gönderdiği yönündeydi. Neticede Disney, 140 milyon dolar zarar etti.

Cutthroat Island (1995) Net Zarar 147,2 Milyon Dolar

1995 yılında uzun süreden beri gişeden yüzünü güldüren bir film yapamamış olan Columbia Pictures’ın en büyük kozu “Cutthroat Island” adlı korsan filmiydi. Seyircilerin korsan filmlerine rağbet ettiğini bile firma, başrole dönemin en önemli kadın oyuncularından biri olan Geena Davis’i getirdi. Filmin korsanı ise “Birdy” ve “Full Metal Jacket” ta oyunculukta rüştünü ispat etmiş ülü aktör Matthew Modeine’di.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017