Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bihter Özdemir Dinçel Kimdir? Bihter Özdemir Dinçel Röportaj

Avrupa Yakası’nda ‘Zeynep Hacı’ olarak tanıdığımız ve hayran hayran izlediğimiz Bihter Özdemir Dinçel, bir süre sonra Geniş Aile dizisinde ‘Nazan’ karakterine ruh verince daha iyi anladık ki biz bu kadını izlemeyi çok seviyoruz… Peki Bihter Özdemir Dinçel kimdir, şu an neler yapıyor?
Bihter Özdemir Dinçel Kimdir? Bihter Özdemir Dinçel Röportaj
Felsefe bölümü mezunusunuz ama oyunculuk yapıyorsunuz? Nasıl başladı bu macera?

Bihter Özdemir Dinçel: Felsefeye olan merakım, ilgim lise yıllarımda başlamıştı. Üniversiteye hazırlanırken felsefe dışında hiçbir bölümde okumak istemediğimi fark ettim. Yazarlık ve oyunculuk yapmak istiyordum ama felsefeyle beslenerek daha iyi bir donanım kazanacağımı düşünüyordum. Tek tercihimdi ve oldu. Felsefe okurken tiyatro yapmaya başladım. Hem okuyarak, hem de çalışarak ikisini bir arada götürdüm aslında.

BKM Mutfağı geçmişiniz var. Nasıl bir çalışma yaptınız orada?

Bihter Özdemir Dinçel: Okul bittikten sonra İstanbul’a geldim, BKM’deki atölye çalışmalarına katıldım, aynı zamanda yine BKM bünyesinde bir çocuk oyununda oynuyordum. Bu sırada BKM Mutfak’ın ilk tohumları atıldı. Bir sene boyunca Mutfak’ta kendi yazdığımız skeçleri oynamaya başladık. Zor ama çok keyifli bir dönemdi hepimiz için.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017