Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bilgisayar Güvenliğinizi 10 Adımda Artırın

Banka bilgilerinizden en değerli fotoğraflarınıza kadar tüm hayatınız bilgisayarınızda saklı. Onun güvenliğini sağlamanız şart.
Bilgisayar Güvenliğinizi 10 Adımda Artırın
1 BİLGİSAYARINIZI AŞILAYIN

Bilgisayar virüsleri bilgisayarınızın içine sızmaya çalışan kötü huylu kodlardır. Uygun ortamı bulduklarında karanlık işlere girişmeye başlayacaklardır. Bu da, virüslerin geliştiricilerine para kazandıracak tüm değerli bilgilerinizin çalınması anlamına gelir. Virüsler; banka bilgilerini ve web sitelerinin kimlik, cini çekip alabilirler. Güvenliğinizi sağlamanın ilk adımı, iyi bir antivirüs programı yüklemek olacaktır: Norton ve Kaspersky gibi firmaların güvenlik yazılımlarını satın alabilir veya Microsoft Security Essential’ı ücretsiz olarak http://gitpcnetcom.tr/mse adresinden indirebilirsiniz. AVG Antivirus Free 2012 de ayrı seçenek olarak http:/free.avg.com adresinden indirebilir.

2 GÜVENLİK DUVARINIZI KONTROL EDİN

Güvenlik duvarı, bir tür filtre gibi çalışan, internetten gelen ve gönderilen verilen kontrol eden bir yazılımdır. Göndermemesi gereken verilen aktaran programları tespit eder ve internet üzerinden bilgisayarınıza izinsiz girmeye çalışan kişileri engeller. Windows’un içindeki güvenlik duvarının açık olması ve doğru şekilde çalışıyor olması gerekir. Sizinkini kontrol etmek için “Başlat” düğmesine tıklayın ve ardından “Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güvenlik duvarı durumunu denetle” yolunu takip edin. Durum ibaresi “Açık” olmalıdır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017