Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bilim 100... Gurur Tablosu...

Türkiye'nin yurt dışında yaşayan 100 bilim insanı ilk kez huzurlarınızda! Bu bilim insanlarının projeleri Türkiye'nin elinden kaçırdığı ekonomik potansiyeli gösteriyor.
Bilim 100... Gurur Tablosu...
Ekonomi Bakanı Zafer çağlayan dergimiz Turkishtime'ın organize ettiği Türkiye İnovasyon Konferansı'nın Ankara ayağında yaptığı konuşmada yurt dışında çalışan profesyoneller için " Ben onlara beyin göçü değil beyin gücü diyorum" ifadelerini kullanırken biz bu çalışmayı neredeyse tamamlamıştık. Bu çalışmayla Gazi Yaşargil'den bu yana Türk toplumunun sürekli övündüğü yurt dışında görev yapan bilim insanlarının peşine düştük. Sonunda elimizde 100 kişilik bir liste oluştu. Bu listede yer alan her isim en az bir bilim insanı tarafından tavsiye edildi.

Dolayısıyla bu 100 kişi için rahatlıkla "Son zamanlarda dünyada en çok ilgi çeken Türkiyeli bilim insanları" ifadesini kullanabiliriz.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017