Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bilimkurgu Yazarlarından ''Gerçek'' Gelecek Senaryoları!

Birbirinden ilginç dört hikaye, Intel'in EMEA Bölgesi'nden seçtiği yazarların gelecek senaryolarından derlendi. Hikayelerin satır aralarında geleceğe dair çarpıcı saptamalar var.
Bilimkurgu Yazarlarından ''Gerçek'' Gelecek Senaryoları!
Gelecekte Bir Merhamet Koşusu

Ray Hammond

2125 yılında Almanya’nın Mannheim kentinden iki kişi bir hayatı kurtarmak için inanılmaz hızlı bir yolculuğu çıkmak zorunda kalırlar. Başarılı mobilya tasarımcısı Billy Becker ve onun kız arkadaşı tıp öğrencisi Sophie, bir gün Sophie’nin annesi Helene’in Fransa’nın Akdeniz kıyılarında Nice’de su kayağı yaparken yaşadığı bir kazadan dolayı ciddi bir sırt yaralanması geçirdiğini öğrenirler.

Helene’in normalden farklı olarak eşine az rastlanır antikorları vardır. Dolayısıyla bu yaralanmadan dolayı kendisine yapılması gereken kan naklinin normal nakillerden değil, daha farklı olması gerekir. Helene’e sadece kendisi gibi antikora sahip birisi tarafından nakil yapılması gerekir. Neyse ki kızı Sophie’nin kanındaki antikorlar da farklı nitelikteki antikorlardandır. Ona bir tek kendi kızının antikorlarının nakli mümkün olmaktadır. Fakat Mannheim’dan Nice’e olan mesafe dikkate alındığında bu acil naklin gerçekleşmesi için Sophie’nin, annesi Helene’in yanına adeta ışınlanması gerekir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017