Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bilişim ve İnternete Reform Paketi Geliyor

Bilişim ve internet alanında büyük bir dönüşüm yaratacak reform paketi önceki hafta Meclis’e sunuldu. TBMM’de geçen yıl kurulan Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nun hazırladığı raporu ilk olarak Ekonomist dergisi açıklıyor.
Bilişim ve İnternete Reform Paketi Geliyor
TBMM’de geçen yılın Mart ayında oluşturulan Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, (BİAK) bilişim ve internet sektöründe reform yaratacak öneriler raporunu geçen hafta TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e teslim etti.

Önerilerin hayata geçmesi durumunda her alanda büyük bir değişim yaşanacak. Araştırma raporunda ekonomiden güvenliğe, sosyal konulardan Ar-Ge’ye kadar farklı alanlarla ilgili tespit ve öneriler bulunuyor. 182 kişi ve kurum temsilcisini dinleyen komisyon, bin 104 sayfalık ve 157 öneriden oluşan bir rapor hazırladı. Bilişimde reform yaracak raporun ayrıntıları ve sektöre etkileri ilk kez Ekonomist’te yayınlanıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017