Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Billy Talent’in Yeni Albümü 'Dead Silence'

Kanadalı punk rock grubu Billy Talent, yeni albümü “Dead Silence” ile sessizliğini bozdu.
Billy Talent’in Yeni Albümü 'Dead Silence'
Punk İngiltere çıkışlı bir müzik türü olsa da bu müzikten “punk rock” kalıbını türetip daha popüler hale getirenler, beklendiği üzere Amerikalı gruplar oldu. The Ramones asıl şöhretini son yıllarında ve dağıldıktan sonra yaşasa da Bad Religion, The Offspring, Green Day gibi gruplar zirvenin de, şöhretin de, paranın da dibine, kurulduktan sadece birkaç yıl sonra vurmayı başardılar.

Bir de sınırlı şöhretle sessiz ve derinden ilerleyen gruplar var. Hiçbir zaman zirveyi tatmamış, muhtemelen hiç tadamayacak olan gruplar bunlar. Billy Talent da bunlardan biri. Kanadalı grup 90’ların başında kurulmasına rağmen, çoğumuz onları yaklaşık 10 yıl sonra keşfettik. Grubun ilk albümü “Watoosh!” çıktığı zaman isimleri Pezz’di. Çoğu kişinin bilmediği şey ise grup aslında iki kere ismini değiştirdi.

Billy Talent grubunu diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise duyduğunuz anda şarkıyı bilmeseniz dahi grubu ayrıt edebilmeniz. Ben Kowalewicz’in eşsiz bir vokal tarzı var. Sayesinde şarkılarını duyduğunuz anda “Bu Billy Talent!” diyebiliyorsunuz. Soyadlarında da anlayabileceğiniz gibi grubumuz adeta Birleşmiş Milletler gibi.

Takvim yaprakları 2012’nin 11 Eylül’ünü gösterilen Billy Talent’ın kariyerindeki 5’inci, Billy Talent adıyla kaydettiği 4’üncü stüdyo albümü “Dead Silence” piyasaya çıktı. Amerika’da beklenen etkiyi yaratmayıp Atlantic’le yollarını dostça ayırmak zorunda kalan grup, bu albüm ve sonrası için Warner Bros’la anlaştı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017