Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Binanızın Deprem Riski Potansiyelini Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Kentsel Dönüşüm projesi dahilinde binanızın deprem riski potansiyelini nasıl inceletip, hangi adımları atacaksınız? Kentsel Dönüşüm Uzmanı Hakan Çatalkaya vatandaşların izleyeceği yolları anlatıyor.
Binanızın Deprem Riski Potansiyelini Nasıl Öğrenebilirsiniz?
Bakanlık yetkili kuruluş Tektaş Mühendislik çalışmalarını yoğun olarak Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Üsküdar, Şişli, Büyükçekmece, Fatih, Bağcılar, Sarıyer, Güngören, Esenler ilçeleri olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde yürüyor. Son 1.5 ay içinde 100 bina üzerinde Deprem Risk Raporu hazırlayan kuruluşun kurucusu ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya ile vatandaşlara rehber olacak bilgileri konuştuk.

Risk tespiti için başvuru süreci nasıl başlıyor, prosedür nasıl işliyor?

Bina Deprem Risk Raporu almak için 1 binadan 1 kişinin tapusu ile Bakanlık Yetkili Kuruluşu Tektaş Kentsel Dönüşüm’e başvuruda bulunması yeterli. Başvuru ile 3 gün içinde binanıza gelip gerekli tüm teknik incelemeleri yapıp 10 gün içinde binanız için deprem risk raporunuzu hazırlıyoruz. Hazırlanmış olduğumuz Deprem Risk Raporunun 1 nüshasını bize başvuruda bulunan kişi / kişilere diğer nüshasını ise Bakanlığa onay için üst yazı ile sunuyoruz. Kentsel Dönüşüm Kanunu’ndan yararlanmak için Türkiye’nin her yerinden sadece 1 dilekçe ile Bakanlık Yetkili Kuruluşuna başvurmanız yeterli.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017