Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Binge Eating Nedir?

Diyet yaparken birden bire her zamankinden hızlı ve her zamankinden fazla yerken buluyorsunuz kendinizi. Sonrası ise suçluluk duygusu... Tekrarlandığında ise bir adım ötesi depresyon! Size tüm bunları yaşatan temel sorunun adı ise ''Binge Eating''!
Binge Eating Nedir?
Son zamanlarda en yaygın yeme bozukluklarından biri Binge Eating. Fiziksel olarak açlık olmamasına rağmen ısrarla yemek, kontrolü kaybetmek, sonunda da patlayacakmış gibi hissetmek binge eating’i tanımlıyor. Çoğunlukla obezlerde ve sıklıkla diyet yapan kişilerde gözlemleniyor. Her zamanki yediklerinden kat be kat fazlasını yiyorlar ve o andaki ruh halleriyle, tahammülsüzlükleriyle yemekleri çok hızlı bir şekilde tüketiyorlar.

Bir yeme bozukluğu olan “Binge Eating”, aslında önemli bir psikolojik sorunun dışa vurumu. Uzmanlara göre bu hastalık bulimiya hastalığına da benziyor. Ancak Bulimiya hastaları genelde normal ya da hafif kilolu olurken binge eating hastaları ise obez ya da aşırı kilolu kişiler. Binge cating teşhisi konulması için kişiye yemek krizinin haftada en az 2 kez olmak kaydıyla 6 ay süreyle geliyor olması gerekiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017