Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bir Hap Zayıflamaya Yeter Mi?

Kimisi gıda takviyesiydi. Tartışmaya biz de katıldık. Bu ürünler, hem doğal hem ölümcül olabilir mi? Gerçekleri uzmanlar, etkilerini ise tanıklar anlattı.
Bir Hap Zayıflamaya Yeter Mi?
Bu yılın ağustos ayında Balıkesir’den gelen bir haberle sarsıldı Türkiye. 35 yaşındaki Nilüfer Gülmez, zayıflamak için kullandığı Afrika mangosu içerikli gıda takviyesini kullandıktan sonra başlayan aşırı kalp çarpıntısı şikayetiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. O güne kadar hiçbir rahatsızlığı, şikayeti yoktu. 33 gün süren mücadele boyunca doktorlar, hastalığa ne teşhis koyabilmiş, ne çare bulabilmişti. Herkesin aklında aynı soru vardı: Gülmez’i Afrika mangosu mu öldürdü?

Gülmez ailesi, ürünle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu; ancak adli tıp raporu henüz çıkmadığı için hukuki süreç de ilerlemedi. Olay, iddia boyutunda. Zira bu, zayıflamaya yardımcı bitkisel gıda takviyeleriyle ilişkilendirilen ilk ölüm vakası değil. Nilay Dinçer (23), Ferhan Yılmaz (28) ve Ebru için zayıflamak gayet kolay. “Bitkisel takviye al, uğraşmaya ne gerek var?” diyorlar. Tıpkı, 33 gün içinde, hiçbir tıbbi rahatsızlığı yokken, aniden hayatını kaybeden Nilüfer Gülmez gibi. Yakınlarına göre Gülmez’in ölüm sebebi, kullandığı bitkisel Atabeyoğlu (24), bu tür takviyelerden kullandıktan sonra hayatını kaybedenlerden sadece birkaçı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017