Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bir Stadın Ekonomisi.

Antik çağ arenalarından bugünün stadyumlarına çok şey değişmedi. Arenalar da stadyumlar da kuruldukları yerlerin sosyal, ekonomik ve hatta politik kimliğini birçok yönde değiştiriyor.
Bir Stadın Ekonomisi.
Ekonomiyi canlandırmak için ne yaparsınız? Şu sıralar moda olan Keynezyen teori iki yol gösteriyor. Ya doğrudan tüketimi arttırıcak, bütçeden canlandırma harcamaları yaparsınız. Ya da yine toplam talebi yükselticek alt yapı ve stratejik yatırımları gerçekleştirirsiniz. Bugün birçok ülke ikinci seçeneği kullanıyor ve hayati yatırımlara imza atıyor.

Nedir bu yatırımlar? Ülke ekonomilerinin gelişmesi için bazı sektörlerin kritik önem taşıdığı aşikâr. Peki son yıllarda olimpiyatlar ve dünya kupaları ile birlikte hem hektarı hem de rakamı artan stadyum yatırımlarının büyük bir ekonomi yarattığını, yatırımın geri dönüşünün alındığı söylenebilir mi?

Haberin tamamı için tıklayınız...

Stadyumlar

Dergilerde yayınlanan Stadyum ile ilgili haberleri buradan okuyabilirsiniz..

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017