Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’ın Kızıl Yılanı Yener Gürsoy

TRT’deki ‘Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’ın kadrosuna katlan oyuncu Yener Gürsoy ile karakteri ‘Kızıl Yılan’ ve 2013’te bir dalgıcın hayatını konu alacak olan yeni filmi hakkında konuştuk.
Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’ın Kızıl Yılanı Yener Gürsoy
Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam’ dizisine katıldınız. Bize karakterinizden bahseder misiniz? Karakterinizin beğendiğiniz yönleri var mı?

Yener Gürsoy: ‘Kızıl Yılan’ Nazarov çok güçlü, ürkütücü Rus kimliği altında aslında milletsiz bir adam. Osmanlı’daki Acem Teşkilatı’nı yöneten bir Rus casusu. Etrafındaki kimseye yüzünü göstermeyen, planlarını yaptığı operasyonları da kendisinin yönettiği gizemli bir karakter. Konuşurken yüzünde hiçbir mana olmayan ve hep aynı tonda konuşan, verdiği emirler büyük olaylara, kıyımlara sebep olan biri. Seyirci, Kızıl Yılan’ın ne kadar gaddarlaşabileceğini merak ediyor. Bu yüzden takip ediyor. Karakterim de benim gibi kararlı. Kararı verdikten sonra kesin ve net sonuç istiyor. Bu yönünü seviyorum.

Osmanlı döneminde yaşamak ister miydiniz? Osmanlı kültürü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yener Gürsoy: Osmanlı döneminde yaşamayı çok isterdim. Çok büyük bir ordu, çok zengin bir millet. Sınnırları bugünkünün 5 katı, dünyaya hükmeden, korku salan bir devlet. Savaşlarının, büyüklüğünün yanında zevk-u sefası da dillere destan. Lale Devri gibi bir dönemi olmuş. Bu zaten her şeyi açıklıyor. Dünyada banyo kültürü yokken bizim hamamlarımız vardı. Bu yüzden böyle bir dizide, böyle bir karakteri canlandırdığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017