Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Merak Edilenler

Bireysel Emeklilik Sistemi, 1 Ocak 2013 tarihinde başlayan Devlet Katkısı uygulaması ile istisnasız tüm katılımcılara çok önemli birikim ve getiri avantajı sağlayacak. Yeni döneme ilişkin değişiklikler hakkında sıkça sorulan sorular ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Merak Edilenler
Devlet Katkısı nedir?

1 Ocak 2013 tarihinden itibaren Devlet, bireysel emeklilik hesabınızda ödediğiniz katkı paylarının yüzde 25’ine karşılık gelen tutarı Devlet Katkısı olarak sizin adınıza yatıracak. Örneğin; aylık 100 TL ödeyen bir katılımcı adına her ay 25 TL Devlet Katkısı yatırılırken, 800 TL ödeyen bir katılımcı adına 200 TL Devlet Katkısı ödenecek.

Kimler Devlet Katkısı alabilir?

Sisteme dahil olan herkes Devlet Katkısı alabilir. Sisteme medeni haklarını kullanma ehliyetini haiz kişiler katılabilmektedir. Dolayısıyla, vergi mükellefi olup olmadığınıza bakılmaksızın, sistemin sunduğu benzersiz Devlet Katkısı avantajından faydalanabileceksiniz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017