Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bireysel Emeklilik Sisteminde Vergi Avantajı Genişledi

Yeni düzenleme sayesinde ev hanımları, çiftçiler, memurlar ile sosyal güvenlik sisteminden çeşitli sebeplerle faydalanamayan kesimler BES'in vergi avantajından yararlanabilecek.
Bireysel Emeklilik Sisteminde Vergi Avantajı Genişledi
Gönüllü katılım esasına dayanan ‘Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) 18 yaşını tamamlamış ve medeni hakları kullanma ehliyetine sahip her birey katılarak birikimlerini emeklilik yatırım fonlarında değerlendirebiliyor. 01.06.2012 tarihli Emeklilik Gözetim Merkezi verilerine göre katılımcı sayısı 2.7 kişiye ulaşmış olup bu katılımcıların %39’u 25-34 yaş arası genç nüfusu oluşturuyor.

Katılımın artması için geçtiğimiz aylarda değişikliğe gidildi. Yeni yasa ile birlikte daha önceki uygulamada vergi avantajından yararlanamayan ya da operasyonel yükü nedeniyse avantajı kullanamayan ev hanımları, çiftçiler, memurlar ile sosyal güvenlik sisteminde çeşitli sebeplerle faydalanamayan kesimler devlet desteği ile sisteme girişi teşvik edildi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017