Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bireysel Emeklik Yeniden Yazılıyor

Türkiye tasarruf oranlarındaki düşüklük nedeniyle dünya sıralamasında üst sıralarda yer almasa da yeni bireysel emeklilik düzenlemesi, kısa süre içinde bu tabloyu tersine çevirebilir.
Bireysel Emeklik Yeniden Yazılıyor
Gençlikte biriktiremediğimiz, çoğumuzun har vurup harman savurduğu paralar ilerleyen yaşlarda özellikle emeklilik dönemlerinde yokluğunu hissettiriyor. Sağlık masrafları, bakım masrafları derken gider hanesine yazılan rakamların en çok artış gösterdiği yaşlar emeklilik dönemi oluyor. Çalıştığınız dönemde sahip olduğunuz mevcut hayat standartlarınızı, emeklilik döneminizde sadece Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacağınız emekli maaşı ile devam ettirmek oldukça güç. Emeklilik döneminde ek gelir sağlayan Bireysel Emeklilik Sistemi gelir elde edilen dönemlerde tasarruf yapmaya teşvik ediyor. Emeklilik döneminde önceden katkı sağlayarak büyüttüğünüz birikimleriniz, portföy yöneticiniz ile birlikte değerine değer katıyor.

Yeni yasa ile birlikte devlet tarafından kişilere sağlanan vergi muafiyeti ile BES’in önümüzdeki dönemde daha popüler hale gelmesi bekleniyor. Toplam fon büyüklüğünün 2012 Eylül sonu itibarıyla 18,5 milyar TL’ye ulaştığı bireysel emeklilik sektöründe 19 ayrı firma faaliyet gösteriyor. Bireysel Emeklilik yasasında gerçekleştirilen değişiklikler ile daha fazla kişinin bu alana ilgisi artıyor. Yapı Kredi Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez, “Tasarruf bilincini artırmayı amaçlayan, tasarruf yapanlara desteği tabana yayan yeni yaklaşım çerçevesinde, uzun vadeli tasarruf yapmak isteyen birey sayısında artış sağlanması beklenmektedir.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017