Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

BlackBerry Bold 9790 İnceleme ve Özellikleri

Klasik BlackBerry yaklaşımıyla oluşan Bold 9790'da yüksek performanslı akıllı telefonda QWERTY klavyenin yaygın kullanım kolaylığı ile dokunmatik ekranın hızı ve tepki süresi bir araya getirildi.
BlackBerry Bold 9790 İnceleme ve Özellikleri
Hiç kimse BlackBerry gibi QWERTY klavye yapamıyor, fakat son araştırmalar gösteriyor ki halkın dokunmatik ekranlarda yazmakla bir problemi yokmuş. Testte boyut ve ekran olarak en küçük telefon olan Bold 9790 da bu nedenle “halkı” BlakcBerry’nin son çıkardığı cihazlardan daha fazla mutlu etmeyecek.

Bu cihaz bir Bold, yani daha üst model bir BlackBerry fakat, daha iyi bir tuş-ekran dengesi olan bir dokunmatik ekranlı 9900’den dikkat çekici bir şekilde daha küçük. Bununla birlikte yeni Bold’un dokunmatik ekranı iyi olsa da alt kısımlarında algılama sorunları oluyor, yani menü gezintilerinde ekran üzerinde parmak dokunuşlarınızı çoğu zaman algılamıyor. Bunu çözmek için optik bir tuş var ama bu tuş da soruna tam çare olamıyor ne yazık ki…

Bu yılın sonlarına doğru BlackBerry daha hızlı ve kullanışlı görünen BB10 işletim sistemine geçecek. Şu anki BB7 hiç de öyle değil ve bu 9790, yeni sürüm çıktığında BB10 güncellemesi almayacak. Neyse ki tarayıcı eski BlackBerry’lere göre daha iyi, fakat uygulamalar konusunda BlackBerry hala yetersiz (iOS ve Android’le boy ölçüşemeyecek kadar az uygulama var ve bulabildikleriniz de ya pahalı ya da iş dünyası odaklı).

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017