Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bobin Tamirlerinde Kurtulmak İçin Öneriler

İşlem süresi, kar zarar tablosunun son satırına bir eklenti yaparken, bakım için kaybedilen zaman işletme maliyetine eklenir. Yazıya konu olan yöntem ile bir çelik üreticisi sermaye yatırımından en yüksek verimi nasıl aldığını açıklamaktadır.
Bobin Tamirlerinde Kurtulmak İçin Öneriler
İndüksiyon ergitme ocağının bobin ömrünü önemli ölçüde uzatmanın ve durma süresini azaltmanın 3 temel yolu vardır. Bunlar;

1. Uygulamanız için en iyi ergitme ekipmanını temin edin.

2. Doğru refrakter astar malzemesi seçin, uygulayın ve dikkatlice sinterleyin.

3. Ocak ve refrakter bakımını düzgün bir şekilde planlayarak, doğru bir şekilde uygulayınız.

Bunlar Metaltec Metal Aşındırıcı Firmasının başkanı Gary Stevers’ın aklında tutması gereken tavsiyelerdir. 1998 yılında Metaltec fabrikasında devreye alınan ocak, 133.000 ton sıvı metali herhangi bir bobin değişimine ve tamirine gerek duymaksızın almıştır. Buna benzer bir hikaye Metaltec’in diğer 2 ocağı için de geçerlidir. Bir tanesi sorunsuz bir şekilde 7 yıl çalışıp 117.032 ton çelik ergitmiş, en yeni olan ise 21.180 ton sıvı metal vermiş ve beklenmedik bir aksama yapmamıştır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017