Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bodrum Sandaletleri Hüsna Bülbüloğlu İle Dünyaya Açılıyor

Bodrum’un simgelerinden biri haline gelmiş Bodrum Sandaletleri, efsanevi ustası Ali Güven’in vefatının ardından, bizzat ustadan ders alarak işin inceliklerini öğrenmiş, bu işe aşkla sarılmış biri, Hüsna Bülbüloğlu tarafından dünyaya açılmaya hazırlanıyor.
Bodrum Sandaletleri Hüsna Bülbüloğlu İle Dünyaya Açılıyor
Amerika’da yüksek lisans ve doktora eğitiminin ardından 10 yıllık bir kariyeri geride bırakarak kalbinin sesine kulak veren, yaptığı işe tutkuyla bağlı biri Hüsna Bülbüloğlu. Noble and Royal Magazine olarak, Hüsna Bülbüloğlu’nun bu ilginç hikayesini kendi ağızından dinlemek istedik ve ortaya gerçekten keyifli bir sohbet çıktı.

İlginç bir hayat hikayeniz var. Amerika’da eğitiminiz, inşaat sektöründeki kariyeriniz… Bu dönemi bize kısaca anlatabilir misiniz?

İnşaat mühendisi olmak çocukluğumun hayaliydi, babasına aşık her kız çocuğu gibi ben de babamın mesleğini yapmak istedim ama üniversite sınavında inşaat mühendisliğini kazanamadım. Amerika’ya gitmek istedim lisans için, ancak babam o yaşta yurt dışına gitmeme izin vermedi. Ben de Bilkent Uluslararası ilişkiler bölümünü kazanmıştım, o bölümü okudum ama içimde ukte kaldı inşaat mühendisliği okumak. O yüzden üniversite bitince, Amerika’ya inşaat mühendisliğinde yüksek lisans yapmaya gittim. Gidişim 1999...

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017