Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Boris Becker Kimdir? Boris Becker Röportajı

Wimbledon şampiyonu Boris Becker, Guardian için röportajlar yapan eski futbol yıldızı Sol Campbell'a İngiliz tenis sistemini yorumladı.
Boris Becker Kimdir? Boris Becker Röportajı
Campbell: Britanya tenisini nasıl görüyorsun? Neden uzun bir süredir bir şampiyon çıkaramadık?

Becker: Milyon dolarlık, pardon; milyon sterlinlik soru bu zaten. Kimse tam olarak nedenini bilmiyor. Bu ülke dünyanın en önemli ve başarılı tenis turnuvasına sahip, LTA (İngiliz Tenis Birliği) gibi çok uzun süreli başarılı bir kuruma ve tarihsel olarak tenisi çok seven bir ulusa sahip; ama hala son Wimbledon kazanan oyuncunuz 1936’da Fred Perry, LTA’in Roehampton’da güzel bir tenis merkezi var. Her şey orada, harika kortlar, işin içindeki pek çok insan. Ama bir şeyler yüzde yüz çalışmıyor. Bunu Roger Draper, Pat Cash, Andy Murray, Tim Henman gibi insanlarla da konuşuyorum. Her yıl Wimbledon’dan tonlarca para geliyor ve bu ülkedeki en iyi çocuklara harcanıyor. Yine de ortada bir şey yok.

Campbell:LTA’de neler oluyor peki, doğru bölgelere mi bakmıyorlar?

Becker: Bir kere “onlar” dediğimiz kim? Yalnızca Roger Draper’ın kendisi olmasa gerek. Bu onların içindeki Draper’ın asistanları, yetenek avcıları, Liverpool’un altyapısında oynayan 10 yaşındaki genç yeteneği veya Newcastle’ın 11 yaşındaki gelecek vadeden yıldızını futbol dünyasına kazandıran diğer antrenörler de var. Hepsi el ele verip ‘o şeye’ sahip yetenekleri keşfetmeye çalışıyorlar. Peki ya ‘o şey’ ne? Eğer başarılı bir futbolcuysanız, diğer futbolcunun oyununu 10 dakika izledikten sonra ‘o şeyi’ taşıyıp taşımadığını anlarsınız. LTA’in yetenek avlama sistemi nasıl çalışıyor bilmiyorum, ama ‘o şeyi’ bir türlü yakalayamadıkları kesin.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017