Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Borsa Ve Altın Risk Sınırında!

Yatırım uzmanlarına borsa, döviz, faiz ve altındaki yeni dönem stratejilerini sorduk. Borsa, bu irtifada bile yerini korurken, paraşütsüz bir düşük riskine de dikkat çekiliyor. Dövize meyledenlere önerilen ise dolar.
Borsa Ve Altın Risk Sınırında!
Krizden çıkış, büyümenin arttırılması ve işsizlik sorununu çözümü için başta Amerikan Merkez Bankası (FED) olmak üzere merkez bankalarının parasal genişlemeye gitmeleri ve reel faiz oranlarının negatife düşmesi, özellikle emtia fiyatlarında hızlı artışlara neden oldu. Altın fiyatları da bu yükselişten en çok etkilenen kıymetli maden olarak öne çıkıyor.

Sermaye piyasası, Suriye ile yaşanan gerginliği fiyatlamak bir yana tamamen göz ardı etmiş gibi hareket ediyor. Çünkü geçen hafta içinde İMKB, 2011 Mayıs’ından bu yana en yüksek seviyesinden 69.603 seviyesinden kapanış yapmayı başardı. Yani tarihi rekor seviyeleri olan 71.500 seviyelerine doğru yükselişine devam etti. Burada dikkat çekilmesi gereken nokta da yüksek işlem hacmi oldu. Günlük hacmin 2.2 milyar TL’yi aştığı görüldü.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017