Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Borusan Klasik FM, Ocak’ta Yayında!

Türkiye’de klasik müziğin gelişiminde önemli bir rolü olan Borusan Holding, şimdi de Borusan Klasik isimli radyo ile karşımızda! Projede Karnaval.com ile Borusan Holding işbirliğine gidecek.
Borusan Klasik FM, Ocak’ta Yayında!
Klasik müziğin Türkiye’deki gelişiminde Borusan Holding’in kuşkusuz çok önemli bir rolü var. Türkiye’nin önde gelen senfonik topluluklarından biri olan Borusan İstanbul Orkestrası’nın tarihi, Borusan Holding’in kültür ve sanat alanındaki girişimlerinin ilki olan Borusan Oda Orkestrası’na dayanıyor. Ayrıca Borusan Kültür Sanat’ın bağlı olduğu Borusan Kocabıyık Vakfı, her yıl yetenekli gençlere burs olanağı tanıyarak klasik müzik alanında yüksek lisans eğitimi görmelerini de sağlıyor.

Tüm bunlara şimdi de Borusan Klasik isimli radyo ekleniyor. Ocak ayında yayın hayatına başlayacak olan radyo sadece internet üzerinden yayın yapacak. Projede Karnaval.com ile Borusan Holding işbirliğine gidecek. Karnaval, Türkiye’nin en büyük karasal yayın yapan radyo istasyonlarını, Süper FM, JoyTurk, Metro FM, Joy FM ve Radio Mydonose radyolarını, bünyesinde bulunduran Spectrum Medya’nın dijital bölümü Spectrum Medya Labs tarafından 2011 yılında kuruldu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017